W jakich kolorach występuje marmur?

okragla podstawka marmurowa

Marmur to piękny i charakterystyczny kamień. Jego wygląd zapewnił mu status szlachetnego i eleganckiego materiału. Oprócz żyłek biegnących przez jego strukturę, które nadają każdemu produktowi indywidualności oraz wysokiego połysku uzyskiwanego dzięki polerowaniu kamienia, duże znaczenie ma również kolor. W jakich kolorach występuje marmur? Odcieni jest całe mnóstwo! Najpopularniejsze to prawdopodobnie biel, szarość i czerń. Pomiędzy nimi możemy jednak spotkać również żółcie, zielenie, błękity i brązy. Czasem kolory mieszają się na jednym kamieniu tworząc niepowtarzalny, zachwycający wzór.

W jakich kolorach występuje marmur?

Za najpopularniejszą odmianę marmuru uznawany jest włoski marmur karraryjski, z którego wykonana jest m.in. Pieta Michała Anioła. Marmur jest jednak wydobywany również w Polsce, a dokładniej w Sudetach. Powstałe w wyniku przeobrażeń skał węglanowych kamienie nazywane są ze względu na kolorystykę Białą, Zieloną lub Błękitną Marianną. Oprócz nich w Polsce wydobywa się również marmur w kilku odcieniach szarości.

Wiele gatunków i odmian kolorystycznych marmuru sprawia, że kamień ten jest tak popularny w aranżacji wnętrz. Najpopularniejsze metody wykorzystania marmuru to wykonywanie podłóg, prace wykończeniowe w kuchniach i łazienkach (płytki), produkcja blatów kuchennych czy zabudowy kominków. Biały marmur może nadać wnętrzu wręcz pałacowego charakteru. Czarny kamień sprawi, że wnętrze będzie bardziej stonowane i eleganckie. Kolorowe odmiany wprowadzą do wystroju energię i ciekawy akcent. Zielony lub żółty blat ożywi stonowany wystrój.

W LaMarble znajdziesz wiele kolorów marmurowych akcesoriów. Kolorystyka blatów sprzedawanych przez nas szafek i stolików nie ogranicza się do białego, czarnego i różowego marmuru. Co prawda najczęściej wykonujemy stoliki z blatami w klasycznych kolorach, ale z przyjemnością podejmiemy się również produkcji bardziej niespotykanych wariacji.

Jak dobrać najbardziej odpowiedni kolor? Z pomocą może przyjść psychologia i symbolika kolorów. Czarny budzi skojarzenia z elegancją, tajemnicą i siłą. Jest to kolor autorytatywny, może wzmagać pewność siebie i poczucie władzy. Moda od lat uznaje go za podstawę szyku i stylu oraz wybór, który pasuje na każdą okazję. Biel zaś kojarzy się zwykle z czystością i niewinnością. Często reprezentuje początek i nowy start, świeżość. W wystroju wnętrz jest bardzo polecany ze względu na skojarzenia z czystością i spokojem oraz wizualne poszerzanie przestrzeni. Różowy to uprzejmość i wdzięk. Nierzadko łączony jest z dziecięcością lub romantycznością. Może być zarówno uroczy i niewinny, jak i kobiecy, wyrazisty i zdecydowany.

Pomyśl, który kolor najlepiej podkreśli Twoje wnętrze i osobowość i wybieraj spośród produktów dostępnych w naszym sklepie.

 

mały stolik marmurowy
mały stolik marmurowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *