Na co należy uważać przy zakupie marmurowego stolika?

mały stolik marmurowy

Na co należy uważać przy zakupie marmurowego stolika?

Marmur to materiał, który uszlachetni każde wnętrze. Zanim jednak zdecydujecie się na zakup stolika z marmurowym blatem zapoznajcie się z kilkoma ważnymi informacjami dotyczącymi wyboru najlepszego mebla – dzięki temu łatwiej będziecie mogli wybrać doprawdy doskonały stolik marmurowy.

Po pierwsze pamiętajcie, że marmur to ciężki kamień i stolik z marmurowym blatem wymaga solidnej podstawy, która owy blat utrzyma. Zwróćcie uwagę na to, z jakiego materiału wykonany jest stelaż, na którym znajduje się kamień. Najlepiej, jeśli będzie to stal. Jest to na tyle mocny materiał, żeby usunąć zmartwienia dotyczące ciężaru. Nieodpowiedni stelaż może nie tylko uszkodzić blat, ale też wywołać domowy wypadek.

Zwróćcie uwagę na to czy producent skupia się właśnie na tym materiale. Zawężone pole działania to gwarancja wysokiej jakości. LaMarble pracuje wyłącznie przy marmurowych meblach i akcesoriach. Marmur to nasza pasja i każda realizacja jest przemyślana i dopieszczona. Każdy blat jest zupełnie inny, co oznacza, że każdy stolik będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Oprócz tego oferujemy również opcję personalizacji produktów, o której więcej możecie przeczytać w TYM TEKŚCIE.

Jak dbać o marmurowy stolik?

Ostatnim elementem, na który powinniście uważać przy zakupie marmurowego stolika jest jego rola, czyli to, którą część domu będzie ozdabiał i czemu służył. Pamiętajcie, że marmur to kamień – naturalny materiał, który pracuje i jest podatny na oddziaływanie zewnętrznych czynników. Nawet rozlana woda może zostawić na nim trwały ślad. Bądźcie tego świadomi zanim kupicie swój wymarzony stolik. Nie myślcie natomiast, że utrzymanie stolika z blatem z marmuru jest nad wyraz uciążliwe. Rozlaną wodę wystarczy szybko przetrzeć do suchego i po problemie nie będzie śladu. Bardziej uważać trzeba na różnego rodzaju kwasy, które mogą wniknąć głębiej w strukturę kamienia. Tutaj również powinna wystarczać wilgotna ściereczka i następnie przetarcie powierzchni na sucho. Warto pomyśleć również o regularnej pielęgnacji marmuru specjalnymi środkami, dzięki którym na bardzo długo zachowa swój wspaniały wygląd.

Ten wpis został opublikowany w kategoriach PORADY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *