Jak wybrać stolik marmurowy?

Jak wybrać stolik marmurowy?

Urządzanie czy remontowanie mieszkania to czysta przyjemność! Stolik z marmurowym blatem jest meblem, który doda charakteru i elegancji niejednemu wnętrzu. Szlachetny, mocny materiał kojarzy się często z luksusem i wytwornością. Może też być jednak ciekawym akcentem w skromniejszym wnętrzu. Ostatnio stał się dość modnym dodatkiem. Stoliki marmurowe można kupić niemal wszędzie. Na jakie cechy powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem? Jak wybrać najlepszy stolik marmurowy?

W LaMarble jesteśmy za połączeniem praktyczności i wyglądu. Zgadzać musi się wszystko! Dlatego pomyślcie o obydwu cechach. Jak? Zastanówcie się do czego będziecie używać stolika. Jakiej powierzchni czy wysokości potrzebujecie? Gdzie będzie stał i jaki wystrój dopełniał? Jaki macie budżet? Rozpiszcie sobie wszystkie odpowiedzi, przemyślenia, „za” i „przeciw”.

Jaki wybrać kształt stolika?

W LaMarble realizujemy każdy projekt wedle zaleceń klienta. Najważniejszym wyborem jest podjęcie decyzji o kształcie blatu. Może to być duży stolik kawowy z prostokątnym blatem, albo mały stolik z blatem kwadratowym. Świetnie sprawdza się okrągły stolik marmurowy. Jeśli wśród naszych propozycji nie ma kształtu lub wymiaru, który by Wam odpowiadał – chętnie stworzymy coś nowego.

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad praktycznością stolika. Dobierzcie taki, którego używanie będzie wygodne. Jeśli będzie stał obok kanapy, pomyślcie o tym, na jakiej wysokości powinien znajdować się blat. Po podjęciu szeregu praktycznych decyzji zadecydujcie o wyglądzie marmurowego stolika. Pomyślcie o kolorze, który najlepiej podkreśli Wasze wnętrza. Czarny dodaje elegancji i tajemniczości. Biały wprowadza delikatność. A może chcecie dodać kolorowy akcent i pójść w róż lub oryginalny wielokolorowy kamień?

Pamiętajcie, że marmur to jednocześnie mocny, twardy kamień i delikatny materiał podatny na plamy czy działanie kwasów. Jeśli chcecie używać stolika do picia kawy, pamiętajcie o tym, że po rozlaniu napoju trzeba go jak najszybciej wytrzeć. Naturalny materiał zawsze będzie pracował i ulegał zmianom. Żeby uniknąć plam, przebarwień i zmian w wyglądzie blatu, warto go od czasu do czasu porządnie zakonserwować. Profesjonalny środek powinien załatwić sprawę. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. Stolik z marmuru to zakup na długie lata!

Marmur to ciężki materiał. Jego ciężar powinien być podparty odpowiednio wykonaną podstawą. Ostatnia rzecz, na którą powinniście zwrócić uwagę to solidność stelaża, który stanowi wsparcie marmurowego blatu. Bardzo ważne jest bezpieczeństwo użytkowania mebla. Nie chcemy przecież, żeby ciężki marmur uszkodził podłogę lub spadł komuś na stopę. Przemyślenie wszystkich wymienionych cech pomoże Wam dobrać idealny stolik, a Wy będziecie mieli pewność, że dokonaliście świetnego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *